Makao Gezi Notları

Gezinin ilk durağında uygun fiyata comfort uçuş bulduğumuz için Hong Kong a bilet almıştık. Hong Kong a gidince o gün için otel almayarak Feribot ile Macau adasına geçtik. Bir kişi gidiş 170 hk doları yani yaklaşık 50 tl tuttu. Normalde 195 fakat içerideki turizm ofisleri bu fiyata satabiliyorlar.

Yaklaşık olarak 1-1.5 saat sonra Macau ya indik taksiler pahalı değil bu yüzden kullanmaktan çekinmeyin. Fakat taksimetreyi mutlaka açtırın.

Gece fazla yer gezemeyeceğimizden sınırlı seçeneklerle ilerleme yolunu seçtik. İlk olarak MGM in o şaşalı oteline gittik. Macau bildiğiniz Las Vegas gibi alabildiğine ultra lüks oteller vs kumar gece hayatı herşey burada. Çin e bağlı fakat özerk bir yer tıpkı Hong Kong gibi. Burada Hong Kong doları kullanabilirsiniz aynı zamanda. MGM ve etrafındaki inanılmaz kalitedeki otelleri görünce şaşırmamak elde değil. Hele ki MGM in karşısındaki otel bildiğiniz sanat eseri resmen. Dış mimarisi mükemmel. Yanındaki Ulyum otelde ultra lüks bir otel. İçerisinde Gucci,Cartier vs bütün lüks markaların mağazaları var.

MGM e girince ilk olarak oteli gezdik biraz. Daha sonra görevli bize Casino yu gösterdi. Girdik ve bir gecede oluk gibi para nasıl akar görmüş olduk. Millet para harcamak için gelmiş sanırsınız. 5000 hong kong dolarlık yani 800 usd dolarlık fişleri adamın oynayanların elinde bir bozuk para gibi sürdüğünü görünce bunların normal yollardan kazanılamayacağını anlamakta gecikmiyorsunuz.

Bir bakıyosunuz ortaya bir anda 20-30 tane bu fişten sürüyorlar. Başka biri geliyor Dealer a 20 tane binliği bozuk para gibi atıp fiş alıyor. Oradan çıkıp yandaki Uylum a giriyoruz burası da inanılmaz derecede zenginlerin oynadığı yerlerden biri. Burayı seyrettikten sonra Hotel Lisboa ya gidiyoruz buranın dışı çok çok güzel ve ışıklandırması çok gösterişli. Burada bizde ufaktan bir oynayalım diyerek Jackpot a oturuyoruz. Ben 1 katı oynarken arkadaşım bir anda 12 katına basıyor şaka için ve tam tamına bir anda 20 katı kazanıyoruz )

Paranın birazını yine oynadık ve malum çoğunu kaybettik ) etrafa bakınca gencecik kız ve erkeklerin bu kadar büyük oynamasına şaşırmamak elde değil.

Oradan çıkıp yemek yedik. Ardından sabah 6.30 gösterince tekrar feribota bindik ve Hong Kong a doğru yola çıktık. Feribotta gidiş gelişte sürekli uyuduk )

Hong Kong a varınca ilk işimiz otelden bavulları alıp otelin 2 arka sokağındaki caddeden A11 Airport otobüsüne binmek oldu. 2 kişi 80 hk dolarıydı fakat 100 vardı bizde makine geri para vermediğinden otobüse 20 hk doları ekstra vermiş olduk.

Bir sonraki gezide görüşmek dileğiyle.

Not : Resimlerin ve yazının izinsiz kullanılması halinde yasal haklarımı kullanacağımı bildiririm.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.